CLUB NÀUTIC AMPOSTA

  inici El Club Nàutic remers internacionals

Remers Internacionals

Remers Internacionals mes destacats

Año
Nombre
Competición
Classificación
Modalidad
 
 
 
 
 
1970
Benjamin Bertomeu Roda
Campeonato del Mundo Junior
Semifinal
1x
1983
Alex Moya Gine
Campeonato del Mundo Senior Munich ( Alemania)
8+ PL
 
Axel Mueller Asensio
Campeonato del Mundo Junior Vichy ( Francia)
4-
1984
Jacint Accensi Abella
Campeonato del Mundo Senior Montreal ( Canada)
8+PL
 
Luis Migueli Oliver Cañadas
Juegos Olímpicos de los Angeles
6º Diploma
4x
 
Rosa Obiol Baubi
Campeonato del Mundo Junior Suecia
1x
1985
Jacint Accensi Abella
Campeonato del Mundo Senior Hazewinkel (Belgica)
8+PL
 
Axel Mueller Asensio
Campeonato de Europa Sub-23 Bañolas
4x PL
 
Lluis Martí Garcia
Campeonato de Europa Sub-23 Bañolas
4- PL
1986
Jacint Accensi Abella
Campeonato del Mundo Senior Nottingham
8+ PL
 
Axel Mueller Asensio
Campeonato de Europa Sub-23 Hamburgo
4- PL
1988
Lluis Martí Garcia
Campeonato del Mundo Senior Milan  (Italia)
2x PL
1992
Antonio Merin Hierro
Juegos Olímpicos de Barcelona
6º Diploma
2x
1993
Antonio Merin Hierro
Campeonato del Mundo Senior ( Txecoslovaquia)
2x
1994
Antonio Merin Hierro
Campeonato del Mundo Senior Indianapolis  (EUA)
2x
 
David Morales Paz
Campeonato del Mundo Junior Munich (Alemania)
4-
 
David Llambrich Van Shoor
Campeonato del Mundo Junior Munich (Alemania)
4-
 
Jose David Sanchez Redó
Campeonato del Mundo Junior Munich (Alemania)
4+
 
Oscar Arjona Serra
Campeonato del Mundo Sub-23 Ioannina (Grecia)
4- PL
1995
Antonio Merin Hierro
Campeonato del Mundo Senior Tampere (Finlandia)
2x
 
David Morales Paz
Campeonato del Mundo Junior Poznan  (Polonia)
4-
 
David Llambrich Van Shoor
Campeonato del Mundo Junior Poznan  (Polonia)
4-
 
Jose David Sanchez Redó
Campeonato del Mundo Sub-23 Groningen (Holanda)
4+
1996
Antonio Merin Hierro
Juegos Olimpicos de Atlanta
18º
2x
 
David Morales Paz
Juegos Olimpicos de Atlanta
13º
4- PL
 
Anna Accensi Abella
Juegos Olimpicos de Atlanta
16ª
2x PL
1997
David Morales Paz
Campeonato del Mundo Sub-23  Milan  (Italia)
4-
 
Jose David Sanchez Redó
Campeonato del Mundo Sub-23  Milan  (Italia)
4-
 
David Llambrich Van Shoor
Campeonato del Mundo Sub-23  Milan  (Italia)
2x
 
Pere Margalef Valldeperez
Campeonato del Mundo Junior Hazewinkel (Belgica)
4-
 
Joan Lluis Barbera Carceller
Campeonato del Mundo Junior Hazewinkel (Belgica)
4-
1998
David Llambrich Van Shoor
Campeonato del Mundo Sub-23  Ioannina (Grecia)
2x
 
Didac Alcoba Torta
Campeonato del Mundo Junior Linz (Austria)
4x
 
Joan Lluis Barbera Carceller
Campeonato del Mundo Junior Linz (Austria)
4x
1999
Oscar Arjona Serra
Campeonato del Mundo Senior  St Caterines (Canada)
4xPL
 
David Morales Paz
Campeonato del Mundo Sub-23  Hamburgo (Alemania)
2-
 
Tommy Llambrich Van Shoor
Campeonato del Mundo Sub-23  Hamburgo (Alemania)
2-
 
Didac Alcoba Torta
Campeonato del Mundo Sub-23  Hamburgo (Alemania)
1x
2003
Meritxell Alonso Bertomeu
Campeonato del Mundo Junior Atenas (Grecia)
4x
2004
Meritxell Alonso Bertomeu
Campeonato del Mundo Junior Banyoles (España)
2x
2005
Joan Lluis Fernandez Tomás
Campeonato del Mundo Junior Brandenburg
12
4+
2006
Joan Lluis Fernandez Tomás
Campeonato del Mundo Sub-23 Hazewinkel
2- Pl
2007
Joan Lluis Fernandez Tomás
Campeonato del Mundo Sub-23 Glasgow
2- Pl
 
Jordi Reverte Canalda
Campeonato del Mundo Sub-23 Glasgow
8+
 
Andreu Castellà Gasparin
Campeonato del Mundo Sub-23 Glasgow
12º
4- PL
 
Joan Lluis Fernandez Tomás
Campeonato del Mundo  Munich
11º
2- PL
 
Ramon Llosa Melich
Campeonato del Mundo Junior Pekín
15º
4x
 
Enric Salvan Trigueros
Campeonato del Mundo Junior Pekín
15º
4x
2008
Pep Pallarés Reverter
Campeonato del Mundo Junior Linz (Austria)
8+
 
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato del Mundo Sub-23 Brandemburgo (Alemania)
4-PL
 
Ramon Llosa Melich
Campeonato del Mundo Sub-23 Brandemburgo (Alemania)
4-PL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato del Mundo Sub-23 Brandemburgo (Alemania)
4-PL
 
Enric Salvan Trigueros
Campeonato del Mundo Sub-23 Brandemburgo (Alemania)
10º
8+
 
Jordi Reverter Canalda
Campeonato del Mundo Sub-23 Brandemburgo (Alemania)
10º
8+
2009
Pep Pallarés Reverter
Campeonato del Mundo Junior Brive (Francia)
4-
 
Josep Bó Vilalta
Campeonato del Mundo Junior Brive (Francia)
4-
 
Aleix Ardit Roda
Campeonato del Mundo Junior Brive (Francia)
8+
 
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato del Mundo Sub-23 Racice (R. Checa)
4-PL
 
Ramon Llosa Melich
Campeonato del Mundo Sub-23 Racice (R. Checa)
4-PL
 
Francesc Franch Bonet
Campeonato del Mundo Sub-23 Racice (R. Checa)
10º
4xPL
 
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato del Mundo Absoluto Poznan (Polonia)
4-PL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato del Mundo Absoluto Poznan (Polonia)
4-PL
 
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato de Europa Brest (Bielorrusia)
4-PL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato de Europa Brest (Bielorrusia)
4-PL
2010
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato del Mundo Karapiro (N. Zelanda)
16º
4-PL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato del Mundo Karapiro (N. Zelanda)
10º
2-PL
 
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato de Europa Montemor (Portugal)
10º
4-PL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato de Europa Montemor (Portugal)
2-PL
 
Francesc Franch Bonet
Campeonato del Mundo Sub-23 Brest (Bielorrusia)
4-PL
2011
Joan Lluis Fernandez Tomas
Campeonato del Mundo Bled (Eslovenia)
17º
4-PL
 
Francesc Franch Bonet
Campeonato del Mundo Bled (Eslovenia)
17º
4-PL
 
Mertixell Alonso Bertomeu
Campeonato del Mundo Bled (Eslovenia)
16º
2xPL
 
Andreu Castella Gasparín
Campeonato de Europa Plovdiv (Bulgaria)
4-PL
 
Aina Cid Centelles
Campeonato del Mundo Junior Eton (Gran Bretaña)
2x
 
Lluis Roso
Campeonato del Mundo Junior Eton (Gran Bretaña)
8+
 
Arnau Monllau
Campeonato del Mundo Junior Eton (Gran Bretaña)
8+
2012
Aina Cid Centelles
Campeonato del Mundo Junior Plovdiv (Bulgaria)
1x

 


Club Nàutic Amposta - Av. Sant Jaume 61 - 65 43870 Amposta - Tel. i Fax 977 70 66 21
15 Medalles en el Campionat del Món, 2 Diplomes Olímpics

correu electrònic - informació general - avís legal